Rezygnacja ze studiów – wzór ogólny

17 

Jeśli student chce zmienić uczelnię lub całkowicie zrezygnować ze studiowania, powinien doprowadzić do wykreślenia go z listy studentów danej szkoły wyższej. Rezygnacja ze studiów jest szczególnie istotna w przypadku uczelni prywatnych oraz studiów zaocznych, ponieważ brak formalnie wniesionej rezygnacji będzie skutkował naliczaniem opłat za czesne nawet wtedy, kiedy student nie pojawi się na zajęciach.

Aby zrezygnować ze studiów, należy sporządzić odpowiednie pismo do dziekana wydziału. Można przygotować je na podstawie wzoru ogólnego rezygnacji ze studiów. Pismo nie wymaga uzasadnienia, ale często warto je uwzględnić – zwłaszcza, jeśli student może zechcieć wrócić na uczelnię. Po otrzymaniu takiego oświadczenia woli dziekan wydaje decyzję administracyjną o wykreśleniu studenta z listy i dopiero wtedy można mówić o formalnej rezygnacji ze studiów.

Studiując na uczelni prywatnej lub zacznie, warto dopilnować, aby uczelnia po otrzymaniu rezygnacji wydała studentowi potwierdzenie przyjęcia takiego dokumentu. Ma to duże znaczenie w kontekście naliczania opłat za czesne.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór rezygnacji ze studiów, który pobierzesz poniżej:

Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze studiów – wzór ogólny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-studiow-wzor-ogolny
Rezygnacja ze studiów - wzór ogólny
17