Rezygnacja z członkostwa OSP – wzór

17 

OSP jest stowarzyszeniem, a członkostwo w stowarzyszeniu zawsze powinno być dobrowolne. Oznacza to, że rezygnacja z członkostwa OSP jest dozwolona w każdym czasie i nie wymaga uzasadnienia. Członek OSP może również stracić swoje miejsce w organizacji, np. w sytuacji, kiedy przez okres ponad 12 miesięcy nie reguluje obowiązkowych składek. 

Rezygnację z członkostwa OSP, czyli oświadczenie woli o rezygnacji z członkostwa, składa się na ręce organu, który przyjmuje nowych członków i wykreśla z listy członków, obecnych, tj. na ręce zarządu OSP. Zarząd nie może takiej rezygnacji nie przyjąć. Nie powinien też w żaden sposób jej kwestionować. 

Do przygotowania oświadczenia woli o rezygnacji strażak ochotnik może wykorzystać wzór rezygnacji z członkostwa OSP. Warto pamiętać, że jest to rezygnacja całkowita, dlatego jeśli strażak chce zrezygnować jedynie z pełnienia funkcji kierowniczej, np. z funkcji prezesa, składa na ręce zarządu inne pismo, którego skutkiem nie będzie całkowita utrata członkostwa. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja z członkostwa OSP – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-czlonkostwa-osp-wzor
Rezygnacja z członkostwa OSP - wzór
17