Uzasadnienie wniosku o nadanie odznaczenia OSP – przykłady

17 

Za nadawanie odznaczeń, odznak i wyróżnień członkom OSP odpowiada Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Odznaczenia, jakie może otrzymać strażak ochotnik to między innymi odznaka „strażak wzorowy” czy medal „za zasługi dla pożarnictwa”. 

O nadanie odznaczenia OSP wnioskuje zarząd oddziału związku OSP, choć Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP może również przyznać strażakowi odznaczenie z własnej inicjatywy.

Wniosek o odznaczenie poza podstawowymi danymi kandydata musi uwzględniać także uzasadnienie. Uzasadnieniem wniosku o nadanie odznaczenia OSP jest podanie stażu pracy strażaka, czyli daty wstąpienia do OSP oraz opisanie przebiegu jego służby w pożarnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem zasług. 

Uzasadnienie wniosków o nadanie odznaczenia ma wskazywać na konkretne dokonania strażaka ochotnika z okresu po przyznaniu mu poprzedniego odznaczenia. Pismo nie powinno być więc ogólnikowe. Ma precyzyjnie określać, za jakie zasługi (oznaczone w czasie) strażak ma otrzymać odznaczenie. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o nadanie odznaczenia OSP, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Przykładowy wniosek o nadanie odznaczenia OSP głównie opiera się o uzasadnienie takiej prośby, gdyż jest to najważniejszy element pisma, na podstawie którego władze zdecydują, czy nadać odznaczenie.

Podobne pisma:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o nadanie odznaczenia OSP – przykłady”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-nadanie-odznaczenia-osp-przyklad
Uzasadnienie wniosku o nadanie odznaczenia OSP - przykłady
17