Rezygnacja z OSP – wzór

17 

Członkostwo w OSP ustaje między innymi na skutek wykluczenia członka, na skutek niepłacenia składek przez okres przekraczający 12 miesięcy, a także na skutek złożenia rezygnacji przez członka ochotniczej straży pożarnej.

Taką rezygnację można złożyć w dowolnym momencie, ponieważ członkostwo w stowarzyszeniach zawsze jest dobrowolne. Nie można zmusić nikogo do bycia członkiem OSP i nie można nie przyjąć jego rezygnacji z OSP. Dokładne zasady składania takiej rezygnacji powinien określać dokładnie statut danej organizacji.

Zazwyczaj rezygnacja z OSP wymaga zachowania formy pisemnej. Oświadczenie woli o rezygnacji składa się na ręce tego organu, który przyjmuje nowych członków i skreśla z listy członków obecnych. Z reguły jest to zarząd organizacji. 

Warto pamiętać, że innym rodzajem rezygnacji będzie rezygnacja z funkcji naczelnika czy prezesa OSP, a innym rezygnacja z członkostwa w OSP w ogóle. Jeśli członek straży chce całkowicie zrezygnować ze swojego członkostwa, powinien wypełnić ogólny wzór rezygnacji z OSP.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja z OSP – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-osp-wzor
Rezygnacja z OSP - wzór
17