Reklamacja w pralni – wzór

17 

Oddając odzież do pralni, konsument zawiera z firmą umowę o dzieło. Jeśli nie jest zadowolony z efektów, może złożyć reklamację. Jak napisać reklamację w pralni?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór reklamacji w pralni – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak zgłosić reklamację w pralni?

Reklamacja usługi pralni chemicznej będzie uzasadniona między innymi wtedy, kiedy firma usuwając plamę:

  • nie odniesie zamierzonego skutku – plama pozostanie nienaruszona,
  • doprowadzi do dodatkowego zabrudzenia odzieży,
  • doprowadzi do zniszczenia odzieży.

Chociaż oddając ubranie do pralni, klient rzadko podpisuje pisemną umowę, ma prawo złożyć reklamację, gdy nie jest zadowolony z jakości świadczonych przez nią usług. Takiego zgłoszenia reklamacyjnego może dokonać ustnie lub pisemnie, przy czym dla celów dowodowych korzystniej jest przygotować reklamację w pralni na piśmie.

Dokument musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych. Prawidłowo złożona reklamacja zmusza przedsiębiorcę do ustosunkowania się do niej w ciągu 14 dni. 

Jak napisać reklamację w pralni?

Reklamacja w pralni powinna zawierać kilka kluczowych danych dotyczących usługi. Klient może przygotować takie pismo w oparciu o wzór reklamacji w pralni, który uwzględnia:

  • dane konsumenta,
  • dane punktu usługowego,
  • datę zawarcia umowy, czyli oddania odzieży do pralni (pokwitowanie przyjęcia towaru),
  • opis sprawy,
  • żądania klienta.

W ramach reklamacji usługi pralni konsument może domagać się przede wszystkim poprawienia usługi, czyli przeprowadzenia ponownego czyszczenia. W przypadku zniszczenia odzieży ma też prawo domagać się częściowego lub całkowitego zwrotu pieniędzy.

Zasadniczo, pierwsza reklamacja powinna dotyczyć naprawy lub wymiany, a w przypadku usług ponownego przeprowadzenia danej czynności. Dopiero wtedy, kiedy poprawienie usługi jest niemożliwe, można domagać się odstąpienia od umowy, czyli zwrotu poniesionych kosztów.

Warto pamiętać, aby w treści przykładowej reklamacji w pralni wyznaczyć firmie konkretny dzień na realizację żądanej czynności, np. 3 dni robocze na ponowne wyczyszczenie odzieży.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja w pralni – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-w-pralni-wzor
Reklamacja w pralni - wzór
17