Uzasadnienie wniosku o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej

17 

Wniosek o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej składają rodzice, którzy nie są pewni, czy rozwój ich dziecka przebiega prawidłowo. W uzasadnieniu takiego wniosku powinni napisać, co niepokoi ich w zachowaniu ucznia lub wręcz przeciwnie – jakie wyjątkowe zdolności dostrzegli u swojego dziecka.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór uzasadnienia wniosku o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jakie badania wykonują poradnie psychologiczno-pedagogiczne?

Wniosek rodziców o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej może dotyczyć takich problemów ucznia, jak dysleksja, dysortografia czy dyskalkulia. Poradnia bada dzieci także w kierunku ADHD, zaburzeń ze spektrum autyzmu, czy niepełnosprawności intelektualnej.

Podczas badań u uczniów ocenia się między innymi zdolności językowe, pamięciowe i intelektualne. Poradnia w wyniku przeprowadzonych badań wydaje orzeczenia, na przykład orzeczenie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, czy kształcenia specjalnego.

Informacja o wyniku badania nie jest jednak orzeczeniem – do uzyskania orzeczenia niezbędne będzie posiadanie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego 

Jak uzasadnić wniosek o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Uzasadnienie wniosku o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej to opis problemów, z jakimi mierzy się dziecko, czyli niepokojących symptomów, jakie dostrzegają u niego rodzice.

Przykładowym uzasadnieniem wniosku o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej będzie zatem wskazanie na dostrzeżone u dziecka:

  • trudności w nauce,
  • trudności wychowawcze,
  • wady wymowy,
  • trudności w pisaniu,
  • trudności w czytaniu,
  • problemy emocjonalne.

Do przygotowania uzasadnienia rodzic może wykorzystać opracowany przez nas wzór uzasadnienia wniosku o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Warto pamiętać jednak, że wykorzystane we wniosku argumenty dobrze jest poprzeć takimi dokumentami, jak opinia ze szkoły/przedszkola, przygotowana przez wychowawcę klasy, bądź opinia specjalisty, np. logopedy.

Druk przykładowego uzasadnienia wniosku o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej należy uzupełnić także określeniem celu przeprowadzenia badania, np. objęcie dziecka odpowiednimi formami pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przykladowe-uzasadnienie-wniosku-o-badanie-w-poradni-psychologiczno-pedagogicznej
Uzasadnienie wniosku o badanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej
17