Podanie o warunkowe przejście do następnej klasy – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Promocja warunkowa, czyli warunkowe przejście do następnej klasy, to rozwiązanie, z którego może skorzystać uczeń w przypadku, gdy niezaliczony przez niego przedmiot jest kontynuowany na kolejnym etapie edukacji. Decyzję w sprawie warunkowej promocji podejmuje rada pedagogiczna, która musi być przekonana, że dziecko poradzi sobie w kolejnej klasie.

Wzór podania o warunkowe przejście do następnej klasy może wykorzystać uczeń pełnoletni lub rodzice ucznia małoletniego. Wniosek składa się dopiero po tym, jak uczeń uzyska negatywną ocenę z egzaminu poprawkowego. 

Podanie o warunkowe przejście do następnej klasy należy kierować do rady pedagogicznej, składając je w sekretariacie szkoły. Co ważne, pismo wymaga uzasadnienia, ale może być nim jedynie stwierdzenie, że dany przedmiot jest kontynuowany w klasie programowo wyższej. Poza tym, dokument musi zawierać przede wszystkim dane ucznia i samą prośbę o wyrażenie zgody na promocję warunkową. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór podania o warunkowe przejście do następnej klasy, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Podanie dotyczące warunkowego przejścia do następnej klasy jest formalną prośbą skierowaną do szkoły lub placówki edukacyjnej, w której uczeń ubiega się o możliwość awansu do kolejnej klasy pomimo nie spełnienia wszystkich wymagań lub kryteriów związanych z ocenami, wynikami egzaminów lub osiągnięciami w danym roku szkolnym.

Przykładowo, jeśli uczeń miał problemy zdobyć odpowiednie oceny lub wyniki w jednym, lub kilku przedmiotach, ale jest przekonany, że ma wystarczające kompetencje, by z powodzeniem kontynuować naukę w następnej klasie, może złożyć podanie o warunkowe przejście.

To podanie zazwyczaj wymaga przedstawienia uzasadnienia, dlaczego uczeń uważa, że powinien dostać taką szansę, oraz czasami planu działania na przyszły rok, aby poprawić swoje osiągnięcia.

Decyzja o przyjęciu podania o warunkowe przejście zależy od polityki szkoły, regulaminów oraz obiektywnego oszacowania przez nauczycieli i dyrekcję, czy uczeń rzeczywiście ma potencjał i zaangażowanie, by z powodzeniem kontynuować naukę w wyższej klasie.

1 opinia dla Podanie o warunkowe przejście do następnej klasy – wzór

  1. Ola B.

    Pismo opracowane dość dobrze, można edytować w razie czego

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-warunkowe-przejscie-do-nastepnej-klasy-wzor
Podanie o warunkowe przejście do następnej klasy - wzór
17