Odmowa przyjęcia nowych warunków pracy – wzór

17 

Warunki pracy to część postanowień umowy o pracę, dlatego ich zmiana powinna skutkować także wprowadzeniem stosownych zmian w tym dokumencie. Nowe warunki pracy pracodawca może zaproponować pracownikowi za pomocą porozumienia zmieniającego lub wypowiedzenia zmieniającego.

W pierwszym przypadku wymagana jest zgoda pracownika na wprowadzane zmiany. W drugim jego odmowa przyjęcia nowych warunków pracy skutkuje przekształceniem wypowiedzenia zmieniającego w wypowiedzenie definitywne.

Pracownik ma prawo odmówić przyjęcia nowych warunków pracy w terminie do połowy obowiązującego okresu wypowiedzenia, o czym powinien zostać pouczony w treści wypowiedzenia zmieniającego. Jeśli pracodawca nie przekazał pracownikowi takiej informacji, to na odmowę przyjęcia nowych warunków pracy ma on czas do końca okresu wypowiedzenia. 

W przypadku, gdy pracownik nie sporządzi pisemnej odmowy przyjęcia nowych warunków pracy, wejdą one w życie wraz z upływem okresu wypowiedzenia. Jeżeli zaś odmówi, umowa ulegnie rozwiązaniu. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy przyjęcia nowych warunków pracy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa przyjęcia nowych warunków pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-przyjecia-nowych-warunkow-pracy-wzor
Odmowa przyjęcia nowych warunków pracy - wzór
17