Oświadczenie o odmowie przyjęcia nowych warunków pracy wzór

(1 opinia klienta)

17 

Kiedy pracodawca chce wprowadzić nowe warunki pracy, na które pracownik nie wyraża zgody, strony nie mogą podpisać porozumienia zmieniającego, czyli aneksu do umowy o pracę.

Niekorzystne zmiany pracodawca wprowadza za pomocą wypowiedzenia zmieniającego, czyli wypowiedzenia obowiązujących warunków pracy i wprowadzenia warunków nowych, które wejdą w życie wraz z upływem okresu wypowiedzenia umowy.

Jeśli pracownik nie chce dopuścić do wprowadzenia proponowanych zmian, może złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia nowych warunków pracy. Złożenie takiego oświadczenia na piśmie sprawi, że wypowiedzenie zmieniające stanie się wypowiedzeniem definitywnym. 

Czas na złożenie oświadczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków pracy pracownik ma do upływu połowy okresu wypowiedzenia. Jeśli jednak pracodawca nie zawarł w swoim wypowiedzeniu pouczenia dotyczącego tego terminu, to czas na złożenie oświadczenia kończy się dopiero z upływem całego okresu wypowiedzenia. Niezłożenie odmowy w terminie sprawia, że pracodawca może traktować wypowiedzenie zmieniające jako zaakceptowane.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków pracy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Oświadczenie o nieprzyjęciu nowych warunków pracy koniecznie należy sporządzić w formie pisemnej. Poza tym, odmowa przyjęcia nowych warunków pracy musi spełniać wszystkie formalne wymagania, aby wywołała oczekiwane skutki prawne.

1 opinia dla Oświadczenie o odmowie przyjęcia nowych warunków pracy wzór

  1. Małgosia Wróbel

    polecam dokument, przydatny, jedynie trzeba uzupełnić danymi

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-odmowie-przyjecia-nowych-warunkow-pracy-wzor
Oświadczenie o odmowie przyjęcia nowych warunków pracy wzór
17