Donos o mobbingu – wzór

17 

Pracodawca ma obowiązek przeciwdziałać mobbingowi w miejscu pracy. Oznacza to, że takie zachowania jak nękanie, szykanowanie czy izolowanie pracownika należy zgłaszać w pierwszej kolejności przełożonemu. Jeśli zaś to pracodawca dopuszcza się mobbingu, donos w tej sprawie trzeba skierować do Państwowej Inspekcji Pracy.

O mobbingu w pracy mówi się w sytuacji, kiedy pracownik nie jest traktowany z szacunkiem, kiedy jest poniżany między innymi poprzez zlecanie mu zadań poniżej jego kwalifikacji, ale też wtedy, kiedy inni pracownicy izolują go, pomawiają, wyśmiewają.

Osoby traktowane w taki sposób nie powinny poddawać się mobberowi – konieczne jest zgłoszenie go odpowiednio do pracodawcy lub do PIP, jeśli przełożony nie reaguje na donos lub sam jest sprawcą mobbingu. 

Warto pamiętać, że aby donos o mobbingu był uzasadniony, zachowania mobbera muszą być systematyczne i uporczywe.

Udowodnić je można między innymi za pomocą zeznań świadków, nagrań, zdjęć czy zrzutów ekranu z urządzenia mobilnego, a nawet za pomocą zaświadczenia od lekarza psychiatry czy psychologa, gdyż mobbing wpływa na pogorszenie samooceny pracownika i może doprowadzić do takich problemów jak bezsenność czy depresja. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór donosu o mobbingu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Donos o mobbingu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

donos-o-mobbingu-wzor
Donos o mobbingu - wzór
17