Zwolnienie dyscyplinarne za kradzież – wzór

17 

Drobne kradzieże w miejscu pracy to powszechne zjawisko. Kradzież może być jednak rozumiana jako wykroczenie – jeśli wartość skradzionych przedmiotów nie przekracza 500 zł – lub jako przestępstwo, jeśli suma wartości wszystkich skradzionych przedmiotów przekracza 500 zł.

Zwolnienie dyscyplinarne za kradzież jest uzasadnione w przypadku, kiedy pracownik popełnił przestępstwo, czyli gdy okradł pracodawcę na kwotę co najmniej 500 zł. Przełożony ma jeden miesiąc na zastosowanie tego środka karnego – licząc od dnia, w którym dowiedział się o kradzieży. 

Zwolnienie dyscyplinarne za kradzież nie jest jednak jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji i wymaga udowodnienia pracownikowi jego winy, np. za pomocą nagrań z monitoringu.

Za kradzieże pracownik może zostać ukarany również karą porządkową czy innym trybem wypowiedzenia umowy o pracę, np. za wypowiedzeniem z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Wymienione rodzaje kar znajdą zastosowanie w przypadku, kiedy wartość skradzionych przedmiotów nie przekracza 500 zł.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór zwolnienia dyscyplinarnego za kradzieże, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zwolnienie dyscyplinarne za kradzież – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zwolnienie-dyscyplinarne-za-kradziez-wzor
Zwolnienie dyscyplinarne za kradzież - wzór
17