Zwolnienie dyscyplinarne za spóźnienia – wzór

17 

Spóźnienia pracownika stanowią podstawę ukarania go karą upomnienia, nagany, a w skrajnych przypadkach nawet zwolnienia. Pracownik ma obowiązek stawiania się w miejscu pracy i świadczenia jej zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Jeśli jego spóźnienia są notoryczne, obejmują dużą część zaplanowanego czasu pracy i prowadzą do dezorganizacji pracy, zwolnienie dyscyplinarne za spóźnienia jest uzasadnione. 

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika to najwyższy wymiar kary. Należy pamiętać, że wypowiedzenie umowy w trybie dyscyplinarnym wymaga spełnienia łącznie trzech przesłanek: winy pracownika, ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych, wystąpienia zagrożenia interesów pracodawcy. 

Uzasadnione zwolnienie dyscyplinarne za spóźnienia wymaga zatem wykazania, że spóźnienia pracownika były szkodliwe dla funkcjonowania firmy – trwały wiele godzin dziennie i znacząco dezorganizowały pracę w zakładzie, czym narażały firmę na straty.

Należy pamiętać też, że nie można wypowiedzieć umowy w trybie dyscyplinarnym, jeśli spóźnienia pracownika były krótkotrwałe lub gdy pracownik usprawiedliwiał swoje spóźnienia. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór zwolnienia dyscyplinarnego za spóźnienia, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zwolnienie dyscyplinarne za spóźnienia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zwolnienie-dyscyplinarne-za-spoznienia-wzor
Zwolnienie dyscyplinarne za spóźnienia - wzór
17