Zgoda na wyjazd dziecka za granicę po polsku i po angielsku WZÓR

(2 opinie klientów)

17 

O zagranicznych podróżach swojego dziecka rodzice powinni decydować wspólnie. Oznacza to, że również w przypadku, kiedy dziecko ma podróżować za granicę z innymi osobami, niezbędna będzie zgoda podpisana przez oboje rodziców. Zgoda na wyjazd dziecka za granicę po polsku i po angielsku to dokument, który pozwala przygotować się na wypadek ewentualnej kontroli, mającej na celu sprawdzenie, czy osoba małoletnia nie została uprowadzona. 

Wyjeżdżając z dzieckiem za granicę, trzeba liczyć się z ryzykiem kontroli lokalnych służb i posiadać dokument wyrażający zgodę rodziców na wyjazd małoletniego, wyrażoną w języku polskim i innym języku, który będzie zrozumiały dla funkcjonariuszy danego kraju. Z tego względu wzór zgody na wyjazd dziecka za granicę po polsku i po angielsku jest najbardziej uniwersalny. 

Zgoda na wyjazd zagraniczny małoletniego jest niezbędna nawet wtedy, kiedy dziecko wyjeżdża z jednym z rodziców. Konieczne jest sporządzenie jej dla każdej innej osoby, która zabiera dziecko w podróż, np. dla cioci, babci czy znajomych. Zgoda na wyjazd dziecka za granicę po polsku i po angielsku powinna przyjmować formę pisemną z notarialnie poświadczonymi podpisami obojga rodziców.  Sprawdzony wzór zgody zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (2)

2 opinie dla Zgoda na wyjazd dziecka za granicę po polsku i po angielsku WZÓR

  1. Ewa Depeczka

    Wzór zgody spełnił nasze oczekiwania, polecam dokument, trzeba jedynie uzupełnić danymi….

  2. Ola Słoniecka

    Polecam wzór, w dwóch językach, polski i angielski

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-na-wyjazd-dziecka-za-granice-po-polsku-i-po-angielsku-wzor
Zgoda na wyjazd dziecka za granicę po polsku i po angielsku WZÓR
17