Wzór zgody na wyjazd dziecka za granicę z ciocią

(1 opinia klienta)

17 

Dziecko nie może wyjechać za granicę bez zgody obojga rodziców nawet wtedy, kiedy podróżuje z jednym z nich. Oznacza to, że pisemna zgoda na wyjazd dziecka za granicę z ciocią jest niezbędna i powinna zostać podpisana przez jednego i drugiego opiekuna prawnego. Co więcej, dokument ten musi zawierać podpisy poświadczone notarialnie. 

Dlaczego potrzebna jest zgoda na wyjazd dziecka za granicę z ciocią? Osoby bliskie mogą podróżować z niepełnoletnimi członkami swojej rodziny za granicę, jednak w przypadku kontroli, na przykład na lotnisku, muszą być w stanie udowodnić, że nie uprowadziły dziecka wbrew zgody jego rodziców. Pismo pełni więc rolę dowodową, wykazując, że rodzice świadomie przekazali dziecko pod opiekę innej, wskazanej osoby.

Aby ograniczyć koszty związane z wyrażeniem zgody na wyjazd małoletniego dziecka, opiekunowie mogą wykorzystać nasz wzór zgody na wyjazd dziecka za granicę z ciocią, który po wypełnieniu wystarczy podpisać w obecności notariusza, uiszczając za to znacznie niższą opłatę, niż za przygotowanie takiego pisma od “zera”. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Wzór zgody na wyjazd dziecka za granicę z ciocią

  1. Janina Domagalska

    Szczegółowe i obszerne pismo, jak najbardziej pozytyw!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-zgody-na-wyjazd-dziecka-za-granice-z-ciocia
Wzór zgody na wyjazd dziecka za granicę z ciocią
17