Zgoda na wydłużenie terminu płatności – wzór

(1 opinia klienta)

17 

O przedłużenie terminu płatności może wnioskować kontrahent w trudnej sytuacji finansowej. Jeśli przedsiębiorca ma taką możliwość, na jego wniosek powinien odpowiedzieć zgodą na wydłużenie terminu płatności. Będzie to korzystne rozwiązanie, jeśli firmie zależy na utrzymaniu dobrych relacji z kontrahentem. 

Zgoda na wydłużenie terminu płatności powinna zostać dobrze przemyślana. Nie należy zgadzać się na prolongatę faktury, jeśli odroczona płatność może doprowadzić do kłopotów z płynnością finansową firmy. Jeśli jednak zgoda na wydłużenie terminu płatności zostaje wydana, należy koniecznie wskazać w niej nowy termin płatności, uwzględniając przy tym fakt, że prolongata nie powinna przewidywać okresu płatności dłuższego niż 90 dni. 

Pozytywną odpowiedź na wniosek o prolongatę przedsiębiorca może przygotować w oparciu o nasz wzór zgody na wydłużenie terminu płatności. Takie rozwiązanie będzie wskazane, jeśli kontrahent otrzymał fakturę z opóźnieniem, jeśli konieczna była korekta faktury, a także w wielu innych przypadkach, uzasadnionych na przykład chwilowymi problemami z płynnością finansową dłużnika. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Zgoda na wydłużenie terminu płatności – wzór

  1. Łukasz Sójka

    wzór pisma oceniam pozytywnie!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-na-wydluzenie-terminu-platnosci-wzor
Zgoda na wydłużenie terminu płatności - wzór
17