Zgoda na wejście na działkę sąsiada – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Często zdarza się, że podczas wykonywania robót budowlanych, trzeba wejść na sąsiednią działkę. Wedle Prawa budowlanego nie można tego zrobić bez zgody jej właściciela. Inwestor musi uzyskać taką zgodę jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór zgody – którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (1)

W dokumencie muszą znaleźć się informacje o tym, jak, kiedy i w jakim zakresie inwestor będzie korzystać z sąsiedniej działki. W dokumencie muszą znajdować się dane obu stron, oznaczenie nieruchomości oraz oświadczenie sąsiada o wyrażeniu zgody na wejście na działkę w konkretnym terminie.

Sporządzając dokument, można też umieścić informacje także o tym, w jakiej wysokości będzie mogła być wypłacona rekompensata za korzystanie z działki sąsiada podczas wykonywania prac budowlanych.

Należy pamiętać, że pisemna zgoda nie zwalnia inwestora z pokrycia kosztów naprawy ewentualnych szkód, które powstaną podczas korzystania z działki.

Dodatkowo zgoda na wejście na sąsiednią działkę jest potrzebna także, gdy pojawi się konieczność geodezyjnego wytyczenia obiektów, wyrównania lub wypoziomowania terenu oraz wykonania przyłączy np. kanalizacyjnych.

1 opinia dla Zgoda na wejście na działkę sąsiada – wzór

  1. Karol D.

    zgoda na wejście w teren przygotowana starannie, w razie potrzeby można edytować dokument.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-na-wejscie-na-dzialke-sasiada-wzor
Zgoda na wejście na działkę sąsiada - wzór
17