Zaliczka na wykonanie mebli – wzór

17 

Meble na zamówienie to najczęściej meble kuchenne, które mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W celu zabezpieczenia realizacji umowy na wykonanie mebli stolarz ma prawo pobrać od klienta opłatę rezerwacyjną w postaci zaliczki. Jak udokumentować zapłatę zaliczki na wykonanie mebli?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór zaliczki na wykonanie mebli – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak działa zaliczka na wykonanie mebli?

Umowa na wykonanie mebli powinna określać nie tylko to, jaki przedmiot ma wykonać stolarz, w jakim terminie i za jaką cenę, ale również to, jak strony zabezpieczają realizację podpisanej umowy.

Takimi formami zabezpieczenia są między innymi kary umowne za niewłaściwe lub nieterminowe wykonywanie zobowiązań wynikających z kontraktu, a także zapisy o ewentualnej opłacie rezerwacyjnej, czy przedpłacie w formie zaliczki lub zadatku. Zaliczka na wykonanie mebli wynosi zwykle do 40% całej ceny zlecenia.

Klient wpłaca takie środki w momencie podpisania umowy, a pozostałą część ceny uiszcza dopiero po zamontowaniu i odebraniu mebli. Zaliczka, co do zasady, zawsze wraca do strony, która ją wpłaciła, jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie dojdzie do realizacji umowy.

Tym różni się ona od zadatku, który to z kolei:

  • pozostaje przy wykonawcy, jeśli zlecający wycofa się z umowy,
  • wraca do zlecającego w kwocie dwukrotnie wyższej, jeśli to przyjmujący zlecenie wycofa się z umowy. 

Jak udokumentować wpłatę zaliczki na wykonanie mebli?

Zasady regulowania zaliczek powinny zostać określone w treści umowy na wykonanie mebli. Z reguły dokument ten odnosi się do:

  • wysokości zaliczki określonej procentowo w stosunku do całej wartości zamówienia – od 20 do 50% ceny,
  • terminu płatności, przy czym zwykle wynosi on maksymalnie 7 dni,
  • sposobu płatności – kartą, przelewem, gotówką, zależnie od preferencji.

W momencie otrzymania wpłaty od klienta stolarz powinien wydać potwierdzenie wpłaty zaliczki. Do przygotowania takiego dokumentu można wykorzystać wzór zaliczki na wykonanie mebli. Druk uwzględnia:

  • wysokość zaliczki,
  • termin jej uiszczenia,
  • tytuł – oznaczenie umowy na wykonanie mebli,
  • dane wpłacającego.

Przykładowe pismo w sprawie zaliczki na wykonanie mebli może odnosić się także do kwestii zwrotu takich środków w przypadku odstąpienia lub wypowiedzenia umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zaliczka na wykonanie mebli – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zaliczka-na-wykonanie-mebli-wzor
Zaliczka na wykonanie mebli - wzór
17