Usprawiedliwienie nieobecności na komisji lekarskiej wzór

17 

Nieusprawiedliwiona nieobecność na komisji lekarskiej może prowadzić do wydania niekorzystnego rozstrzygnięcia, na przykład do cofnięcia pracownikowi uprawnień do otrzymywania zasiłku.

W przypadku komisji ZUS, nieobecność na komisji może skutkować nawet cofnięciem prawa do renty. Warto pamiętać zatem, aby nieobecność na komisji lekarskiej usprawiedliwić na piśmie, uprzednio kontaktując się z tym organem telefonicznie. 

Kiedy usprawiedliwienie nieobecności na komisji lekarskiej może być uzasadnione? Przykrych konsekwencji osoba nieobecna na komisji lekarskiej może uniknąć, jeśli nie pojawiła się na badaniach z przyczyn obiektywnie ważnych.

Takimi przyczynami będą między innymi ciężka choroba czy zdarzenie losowe. Aby usprawiedliwienie zostało zaakceptowanie, warto zadbać o przedstawienie dokumentów, które będą stanowiły dowód na przytoczone argumenty. 

Należy pamiętać, że jeśli stan zdrowia nie pozwala badanemu osobiście stawić się na komisji, to możliwe jest przeprowadzenie badania w jego miejscu zamieszkania. Natomiast brak zgody na takie badanie może skutkować odstąpieniem od postępowania przez ZUS. 

Poniżej pobierzesz gotowe usprawiedliwienie nieobecności na komisji ZUS:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Usprawiedliwienie nieobecności na komisji lekarskiej wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

usprawiedliwienie-nieobecnosci-na-komisji-lekarskiej-wzor
Usprawiedliwienie nieobecności na komisji lekarskiej wzór
17