Usprawiedliwienie niestawienia się w urzędzie pracy WZÓR

17 

Osoba zarejestrowana jako bezrobotna ma zarówno prawa, jak i obowiązki. Jej prawem jest otrzymywanie zasiłku dla bezrobotnych czy możliwość korzystania z darmowych kursów i szkoleń.

Natomiast jej obowiązkiem jest terminowe stawianie się w urzędzie na spotkaniu, podczas którego pracownik UP może zaproponować bezrobotnemu podjęcie pracy czy stażu.

Nieusprawiedliwiona nieobecność na takim spotkaniu może skutkować utratą statusu osoby bezrobotnej, a tym samym między innymi prawa do zasiłku. Warto pamiętać zatem, aby w terminie 7 dni usprawiedliwić niestawiennictwo w urzędzie pracy, najlepiej na piśmie.

Jeśli bezrobotny z wyprzedzeniem wie, że nie będzie mógł pojawić się w urzędzie w wyznaczonym terminie, powinien skontaktować się z urzędnikiem i w miarę możliwości przełożyć takie spotkanie.

Kiedy zaś nie pojawi się w urzędzie w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami, musi przygotować usprawiedliwienie niestawienia się w urzędzie pracy, pamiętając, że uzasadnienie takiego pisma powinno odwoływać się do obiektywnie ważnych przyczyn nieobecności, takich jak ciężka choroba czy wypadek losowy.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór usprawiedliwienia niestawienia się w urzędzie pracy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Usprawiedliwienie niestawienia się w urzędzie pracy WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

usprawiedliwienie-niestawienia-sie-w-urzedzie-pracy-wzor
Usprawiedliwienie niestawienia się w urzędzie pracy WZÓR
17