Wniosek o zmniejszenie etatu – wzór

17 

Zmniejszenie etatu polega na świadczeniu pracy w obniżonym wymiarze godzin dziennie. Wniosek o zmniejszenie etatu może dotyczyć obniżenia wymiaru czasu pracy między innymi do ½ czy ¼. Pismo w tej sprawie należy kierować do pracodawcy, który decyzję podejmuje wedle własnej woli, kierując się interesem firmy. 

Aby wniosek o zmniejszenie etatu został rozpatrzony pozytywnie, warto stosownie go uzasadnić. W piśmie można powołać się między innymi na kwestie związane z życiem prywatnym, np. chęć podjęcia nauki w szkole policealnej czy na uczelni.

Jeśli wniosek o zmniejszenie etatu składa pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego, pracodawca ma obowiązek rozpatrzyć go pozytywnie w terminie 30 dni. 

W przypadku, gdy pracodawca rozpatrzy wniosek o zmniejszenie etatu pozytywnie, powinien zawrzeć z pracownikiem aneks do umowy o pracę, czyli porozumienie zmieniające, które w sposób formalny modyfikuje warunki obowiązującej strony umowy. Jeżeli zaś pracodawca wniosek odrzuci, pracownik może już tylko wypowiedzieć łączącą go z przełożonym umowę. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zmniejszenie etatu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zmniejszenie etatu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zmniejszenie-etatu-wzor
Wniosek o zmniejszenie etatu - wzór
17