Wniosek o zmniejszenie etatu na 7/8 wzór

17 

Zmniejszenie etatu na ⅞ to rozwiązanie, z którego bardzo często korzystają kobiety po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Takie obniżenie wymiaru czasu pracy w połączeniu z przysługującymi karmiącej przerwami na karmienie piersią, pozwala młodej mamie pracować 6 godzin dziennie, przy otrzymywaniu wynagrodzenia za pracę w wymiarze 7 godzin dziennie.

Wniosek o zmniejszenie etatu na ⅞ w przypadku młodej matki, czyli pracownicy uprawnionej do korzystania z urlopu wychowawczego, musi zostać rozpatrzony pozytywnie.

Dotyczy to także innych pracowników, którzy mogą korzystać z urlopu wychowawczego, ale wolą pracować w obniżonym wymiarze godzin. Pracodawca musi uwzględnić ich wniosek w terminie 21 dni. 

W pozostałych przypadkach rozpatrzenie prośby o zmniejszenie etatu na ⅞ jest kwestią uznaniową – zależy od dobrej woli pracodawcy i w dużej mierze od sposobu uzasadnienia wniosku przez pracownika.

Jeśli pracownik i pracodawca dojdą do porozumienia w kwestii obniżenia wymiaru czasu pracy, powinni sporządzić aneks zmieniający do umowy o pracę, czyli porozumienie zmieniające. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zmniejszenie etatu na 7/8, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zmniejszenie etatu na 7/8 wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zmniejszenie-etatu-na-7-8-wzor
Wniosek o zmniejszenie etatu na 7/8 wzór
17