Wniosek o zmniejszenie etatu nauczyciela – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Stosunek pracy z nauczycielem mianowanym lub z nauczycielem dyplomowanym nawiązuje się na podstawie mianowania. Nauczyciel zatrudniony na tej podstawie nie może złożyć wniosku o zmniejszenie etatu.

Jeśli nie jest w stanie pracować na pełen etat, powinien rozwiązać obowiązujący go stosunek pracy, a następnie zawrzeć z dyrektorem placówki umowę o pracę w niepełnym wymiarze godzin.

Dyrektor może zaproponować nauczycielowi ograniczone zatrudnienie, jeżeli z przyczyn organizacyjnych nie ma możliwości zatrudniania nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć – takie rozwiązanie przewiduje Karta Nauczyciela. Nie ma natomiast przepisu, który obowiązywałby także w drugą stronę. 

Wniosek o zmniejszenie etatu nauczyciela będzie mógł złożyć zatem ten pedagog, który nie jest zatrudniony na podstawie mianowania, lecz na podstawie zwykłej umowy o pracę.

W takim przypadku strony mogą za porozumieniem modyfikować łączący je stosunek pracy, czyli podejmować wspólnie decyzje dotyczące między innymi wymiaru czasu pracy. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zmniejszenie etatu nauczyciela, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (1)

1 opinia dla Wniosek o zmniejszenie etatu nauczyciela – wzór

  1. Maja Karaszewska

    Dokument zawiera wszystko co powinien, nie ma żadnych zastrzeżeń, wzór wniosku jest edytowalny.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zmniejszenie-etatu-nauczyciela-wzor
Wniosek o zmniejszenie etatu nauczyciela - wzór
17