Wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego wzór

17 

Jak napisać wniosek o przydzielenie mieszkania komunalnego? Organy samorządowe posiadają w swoim zasobie mieszkania komunalne, czyli lokale udostępniane osobom w szczególnie trudniej sytuacji.

By je otrzymać, należy spełnić kryteria określane indywidualnie przez każdą gminę. Najistotniejszym z nich są każdorazowo niskie dochody, które uniemożliwiają samodzielny wykup mieszkania czy opłacanie czynszu za tradycyjny najem.

Wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego musi spełniać wymogi stawiane pismom urzędowym, tj. zawierać informacje o miejscu i dacie sporządzenia, wskazywać nadawcę i odbiorcę czy być odpowiednio zatytułowany. Jego zasadniczą częścią jest jednak zwrócenie się z prośbą o przyznanie lokum i jej przekonujące uzasadnienie.

W tym należy zarysować sytuację gospodarstwa domowego, podając dane wszystkich jej członków oraz wysokość dochodów, a także opisać obecne warunki mieszkaniowe. Należy przy tym dowieść, że zajmowany lokal nie pozwala na zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych lub wymaga nakładów finansowych, którym wnioskodawca nie jest w stanie sprostać.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przyznanie mieszkania komunalnego, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przyznanie-mieszkania-komunalnego-wzor
Wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego wzór
17