Uzasadnienie wniosku o przyznanie świadczenia socjalnego

(1 opinia klienta)

17 

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych funkcjonuje obowiązkowo w miejscach pracy, w których pracuje co najmniej 50 pracowników. W przypadku mniejszych firm, z wnioskiem o utworzenie funduszu może wystąpić jednak organizacja związkowa.

Każdy pracownik ma prawo złożyć wniosek o przyznanie świadczenia socjalnego z ZFŚS – nie ma znaczenia, jaki jest jego okres zatrudnienia u danego pracodawcy.

Wniosek o pomoc socjalną z ZFŚS może złożyć pracownik i jego członkowie rodziny, a także emeryci, renciści i ich bliscy. Świadczenia socjalne są przyznawane w zależności od sytuacji życiowej, rodzinnej lub sytuacji materialnej osoby uprawnionej do korzystania ze środków zgromadzonych na funduszu.

W uzasadnieniu wniosku o przyznanie świadczenia socjalnego pracownik powinien napisać przede wszystkim, jaka liczba dzieci pozostaje na jego utrzymaniu oraz jaki jest średni dochód na jednego członka rodziny.

Warto wiedzieć, że środki z funduszu można przeznaczyć między innymi na cele mieszkaniowe, na pomoc materialno-rzeczową, na zapomogę z powodu zdarzeń losowych, na opiekę nad dziećmi, a także na wypoczynek. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o przyznanie świadczenia socjalnego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Wniosek o przyznanie świadczenia socjalnego jak wypełnić? o ile wypełnienie takiego dokumentu nie powinno stanowić problemu, tak sporządzenie przekonującego uzasadnienia do wniosku to już tak.

1 opinia dla Uzasadnienie wniosku o przyznanie świadczenia socjalnego

  1. Piotr P.

    jak wypełnić wniosek o przyznanie świadczenia socjalnego? uzasadnienie już mam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-przyznanie-swiadczenia-socjalnego
Uzasadnienie wniosku o przyznanie świadczenia socjalnego
17