Wniosek o przyznanie premii uznaniowej – wzór

17 

Jak sama nazwa wskazuje, premię uznaniową pracodawca przyznaje pracownikom wedle uznania. Pełni ona formę nagrody – pozwala docenić starania pracownika i zmotywować go do dalszej pracy.

Przyznanie premii uznaniowej wymaga pisemnego oświadczenia złożonego przez pracodawcę. W piśmie pracodawca powinien podać imię i nazwisko pracownika, a także wysokość nagrody i termin jej wypłaty.

Zasady przyznawania nagród w danym zakładzie pracy mogą być uregulowane w regulaminie pracy, regulaminie wynagradzania czy też w oddzielnym dokumencie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pracownik sam wystąpił do pracodawcy z wnioskiem o przyznanie mu premii uznaniowej. 

W takim wniosku pracownik powinien wskazać, dlaczego uważa, że zasłużył na przyznanie mu premii. Może powołać się zatem na fakt spełnienia warunków przyznawania premii, określonych w regulaminie (o ile takowy istnieje) lub opisać swoje kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz osiągnięcia, uzasadniające przyznanie mu nagrody. Pracodawca rozpatrzy taki wniosek uznaniowo.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przyznanie premii uznaniowej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Prośba o premię uznaniową powinna być sporządzona w formie pisemnej!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przyznanie premii uznaniowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przyznanie-premii-uznaniowej-wzor
Wniosek o przyznanie premii uznaniowej - wzór
17