Wniosek o przedłużenie terminu wykonania prac budowlanych wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać wniosek o przedłużenie terminu wykonania prac budowlanych? Wniosek dotyczący przedłużenia terminu wykonania prac budowlanych to dokument, który składa wykonawca robót budowlanych do inwestora lub zamawiającego, w którym prosi się o wydłużenie terminu zakończenia prac budowlanych.

Powody składania takiego wniosku mogą być różne, np. opóźnienia w dostawie materiałów budowlanych, nieprzewidziane problemy techniczne, złe warunki pogodowe, zmiany w projekcie lub brak możliwości zakończenia prac budowlanych w terminie – ze względu na okoliczności niezależne od wykonawcy np. załatwianie dodatkowych formalności w urzędach.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Wniosek o przedłużenie terminu wykonania prac budowlanych powinien zawierać uzasadnienie oraz proponowany nowy termin zakończenia prac budowlanych.

W przypadku gdy inwestor lub zamawiający zaakceptuje wniosek, to można podpisać aneks do umowy o wykonanie robót budowlanych, w którym określone zostaną szczegóły dotyczące wydłużenia terminu prac.

Nie jest to jednak konieczne, szczególnie jeśli umowa o roboty budowlane w ogóle nie została sporządzona przez wykonawcę i inwestora.

1 opinia dla Wniosek o przedłużenie terminu wykonania prac budowlanych wzór

  1. Karol Świątkowski

    pozytyw! błyskawiczna wysyłka na maila.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przedluzenie-terminu-wykonania-prac-budowlanych-wzor
Wniosek o przedłużenie terminu wykonania prac budowlanych wzór
17