Wezwanie do usunięcia wad przez dewelopera – wzór

17 

Deweloper tak jak każdy inny przedsiębiorca odpowiada przed konsumentem za ukryte wady nieruchomości. W związku z tym wezwanie do usunięcia wad przez dewelopera to oficjalny dokument, w którym konsument może zwrócić się do dewelopera o usunięcie ujawnionych wad.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wezwania do dewelopera – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Każda sprzedawana przez dewelopera nieruchomość objęta jest gwarancją ustawową, która obowiązuje przez pięć lat. Gwarancja ta nie może być wyłączona przez dewelopera.

Skierowane do niego wezwanie zobowiązuje go do usunięcia wad, jeśli tego nie dokona, sprawa może być skierowana do sądu. Pismo do dewelopera musi być skierowana w ciągu 5 lat od dnia wydania nieruchomości.

Uprawnionym do przesłania wezwania jest właściciel nieruchomości, w której ujawniono ukryte wady. Pismo z wezwaniem o usunięcie wad kieruje się bezpośrednio do dewelopera.

W dokumencie należy opisać ujawnione wady i określić termin, w którym zostały odkryte. Deweloper ma 14 dni na ustosunkowanie się do wezwania, jeśli tego nie dokona, przyjmuje się, że zostało zaakceptowane.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wezwanie do usunięcia wad przez dewelopera – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wezwanie-do-usuniecia-wad-przez-dewelopera-wzor
Wezwanie do usunięcia wad przez dewelopera - wzór
17