Uzasadnienie wniosku o przyjęcie do DPS – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Należy wiedzieć, że prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej przysługuje osobie, która wymaga całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, jeśli nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu i jeśli nie można zapewnić jej niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych.

Są to trzy podstawowe warunki umieszczenia w DPS. Oznacza to, że uzasadniając wniosek o przyjęcie do DPS, należy opisać sytuację zdrowotną kandydata, wskazać na fakt, że nie jest on w stanie samodzielnie funkcjonować, a także napisać, że nie ma on członków rodziny, którzy mogliby sprawować nad nim opiekę lub że nie stać ich na opłacenie opiekuna. 

Wniosek o skierowanie do DPS należy złożyć we właściwym Ośrodku Pomocy Społecznej – na terenie miejsca zameldowania zainteresowanego. Wniosek nie musi być złożony osobiście przez kandydata. 

W odpowiedzi na wniosek o umieszczenie w DPS można spodziewać się przeprowadzenia wywiadu środowiskowego przez pracownika socjalnego. W trakcie wizyty pracownik nie tylko weryfikuje prawdziwość uzasadnienia wniosku, ale również  informuje rodzinę o zasadach pobytu i sposobie funkcjonowania DPS.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o przyjęcie do DPS, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

1 opinia dla Uzasadnienie wniosku o przyjęcie do DPS – wzór

  1. Monika Wrusiak

    kilka wersji uzasadnienia do wyboru, polecam!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-przyjecie-do-dps-wzor
Uzasadnienie wniosku o przyjęcie do DPS - wzór
17