17 zł
Za pobyt w DPS częściowo płaci sam pensjonariusz (maksymalnie w 70%), natomiast w pozostałą wysokość opłaty miesięcznej pokrywa jego rodzina. W niektórych przypadkach obowiązek opłacania DPS może zostać jednak przeniesiony na gminę.
Wniosek o zwolnienie z opłat za DPS przysługuje w przypadku spełnienia określonych kryteriów – uzyskiwania dochodu niższego niż 300% obowiązującego kryterium dochodowego. Pismo w sprawie zwolnienia z opłat należy składać do MOPS lub GOPS.
Istnieje także wiele innych przesłanek (poza kryterium dochodowym), na które może powołać się krewny wnioskujący o zwolnienie z opłat za DPS. Pierwsza grupa takich przesłanek dotyczy jego własnej sytuacji życiowej i materialnej. Wniosek o zwolnienie z opłat za DPS można argumentować między innymi bezrobociem, ciążą czy długotrwałą chorobą.
Drugą grupę przesłanek stanowią natomiast przyczyny związane z zachowaniem podopiecznego DPS. Jeśli ten dopuszczał się przemocy wobec zobowiązanego do płacenia za DPS członka rodziny, uchylał się od obowiązku alimentacyjnego czy naruszał inne obowiązki rodzinne, podanie o zwolnienie z opłat za DPS powinno zostać rozpatrzone pozytywnie.
Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zwolnienie z opłat za DPS, klikając poniższy przycisk:
.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.