Uzasadnienie wniosku o pracę zdalną – przykład

17 

Jak uzasadnić wniosek o pracę zdalną? Z wnioskiem o pracę zdalną może wystąpić tylko pracownik. W ostatnim czasie w przepisach pojawiło się też rozwiązanie w postaci okazjonalnej pracy zdalnej – obejmuje ona 21 dni w roku kalendarzowym. Wniosek o pracę zdalną pracodawca rozpatruje zgodnie z własną wolą, dlatego bardzo istotne jest jego odpowiednie uzasadnienie. 

W uzasadnieniu wniosku o pracę zdalną pracownik może opisać zarówno własne korzyści z pracy zdalnej, jak i korzyści, jakie rozwiązanie to przyniesie pracodawcy. Pracownik na pracy zdalnej korzysta ze względu na fakt, że nie musi tracić czasu na dojazdy i może poświęcić go np. dla rodziny.

Natomiast pracodawca nie musi wyposażać stanowiska pracy, może też liczyć na lepsze efekty pracy pracownika, czyli większą wydajność, szybsze tempo pracy, a tym samym przyrost zamówień czy nowych klientów. 

Zasadniczo, pracodawca nie musi wyrażać zgody na pracę zdalną. Jeśli jednak odrzuca taki wniosek pracownika, musi uzasadnić swoją odmowę na piśmie w ciągu 7 dni. Przełożony nie może odmówić pracy zdalnej kobietom w ciąży, opiekunom małych dzieci i opiekunom osób niepełnosprawnych. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o pracę zdalną, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Uzasadnienie pracy zdalnej należy dobrze przemyśleć, aby pracodawca lub przełożony zgodził się na naszą prośbę.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o pracę zdalną – przykład”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-prace-zdalna-przyklad
Uzasadnienie wniosku o pracę zdalną - przykład
17