Umowa szkoleniowa z pracownikiem – wzór

17 

Jeśli pracownik chce podnosić swoje kwalifikacje, pracodawca powinien ułatwić mu to zadanie. Może między innymi udzielić mu dodatkowych dni wolnych, a także sfinansować jego naukę poprzez opłacenie czesnego, zakup podręczników czy pokrycie kosztów dojazdu do placówki edukacyjnej. Jeśli pracodawca zdecyduje się w taki sposób „zainwestować” w swojego pracownika, ma prawo podpisać z nim tak zwaną lojalkę, czyli umowę szkoleniową.

Umowa szkoleniowa z pracownikiem określa prawa i obowiązki stron w związku z procesem doszkalania pracownika i finansowaniem tego procesu przez pracodawcę.

Z reguły, taki kontrakt ma po prostu zabezpieczyć pracodawcę przed szybkim rozwiązaniem umowy z pracownikiem, który podnosił swoje kwalifikacje za środki z budżetu firmy. Zatem umowa szkoleniowa z pracownikiem zobowiązuje osobę zatrudnioną do świadczenia pracy na rzecz danej firmy przez wskazany okres. 

Lojalka może przewidywać dla osoby zatrudnionej karę w postaci obowiązku zwrotu kosztów szkolenia w przypadku, kiedy pracownik odejdzie z firmy przed ustalonym terminem. Termin ten nie może być jednak dłuższy niż 3 lata. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór umowy szkoleniowej z pracownikiem, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Na czym polega umowa szkoleniowa z pracownikiem? Umowę szkoleniową pracodawca zawiera z pracownikiem, który podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Umowę tego rodzaju zawiera się na piśmie.

Często jest ona nazywana “lojalką”, ponieważ zobowiązuje pracownika do świadczenia pracy na rzecz danego pracodawcy przez wskazany okres. Ma to związek z kosztami, jakie przełożony ponosi w związku z doszkalaniem pracownika.

Umowa szkoleniowa określa prawa i obowiązki stron. Warto zawrzeć ją zwłaszcza wtedy, kiedy pracodawca decyduje się udzielić pracownikowi dodatkowego wsparcia, nieprzewidzianego w przepisach, jak opłacenie czesnego, sfinansowanie wyżywienia czy zakwaterowania lub zakup materiałów naukowych.

W umowie szkoleniowej powinien pojawić się zapis mówiący o tym, że w przypadku przedterminowego rozwiązania umowy, pracownik ma obowiązek zwrócić pracodawcy koszty poniesione w związku z jego doszkalaniem.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa szkoleniowa z pracownikiem – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-szkoleniowa-z-pracownikiem-wzor
Umowa szkoleniowa z pracownikiem - wzór
17