Umowa sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie – wzór

17 

Jeśli garaż postawiony jest na dzierżawionym gruncie, nie można sprzedać go innej osobie bez cesji dzierżawy, ponieważ osoba korzystająca z takiego obiektu nie jest jego właścicielem – jest posiadaczem. Jak napisać zatem umowę sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak sprzedać garaż postawiony na dzierżawionym gruncie?

Sytuacja, w której garaż stoi na dzierżawionym gruncie, jest stosunkowo powszechna. Działka może należeć do urzędu miasta lub gminy, a w umowie dzierżawy często znajduje się zapis mówiący o tym, że nieruchomości nie wolno poddzierżawić innej osobie bez zgody właściciela, czy tym bardziej oddać lub zbyć.

Aby sprzedać taki garaż, trzeba zawrzeć więc umowę trójstronną, połączoną z cesją dzierżawy. Stronami takiej umowy będą: osoba władająca garażem (dzierżawca), właściciel gruntu (wydzierżawiający) oraz nabywca.

Umowa kupna sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie nie będzie więc zasadniczo umową przeniesienia własności garażu, lecz umową przeniesienia prawa do jego posiadania. 

Jak napisać umowę sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie?

Do przygotowania umowy sprzedaży garażu z cesją dzierżawy warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie. Dokument uwzględnia między innymi:

  • dane stron,
  • datę zawarcia umowy,
  • opis przedmiotu umowy,
  • cenę sprzedaży garażu, 
  • oświadczenie nabywcy o znajomości stanu technicznego garażu i braku zastrzeżeń,
  • oświadczenie sprzedawcy o braku fizycznych i prawnych wad przedmiotu umowy.

Do przykładowej umowy sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie warto dołączyć dokładny opis przedmiotu umowy, określający między innymi rodzaj konstrukcji (garaż murowany, blaszany), rodzaj połączenia garażu z gruntem, wskazanie, czy obiekt jest wolnostojący, czy przylegający do innej nieruchomości, opis stanu technicznego, opis powierzchni garażu i jego wyposażenia.

Jeśli transakcja dotyczy garażu na stałe połączonego z gruntem, powinna przyjmować formę aktu notarialnego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-sprzedazy-garazu-na-dzierzawionym-gruncie-wzor
Umowa sprzedaży garażu na dzierżawionym gruncie - wzór
17