Umowa kupna sprzedaży silnika wzór PDF DOC

17 

Kupno silnika z samochodu sprzedawanego na części to rozwiązanie korzystne finansowo, ale ryzykowne ze względu na możliwość ujawnienia wielu usterek tej części pojazdu po zamontowaniu jej wewnątrz auta.

Aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy, warto dopilnować zwarcia umowy kupna sprzedaży silnika w formie pisemnej, ponieważ taki dokument pełni istotną rolę dowodową. Każdy sprzedawca powinien pamiętać, że ponosi odpowiedzialność za oferowany towar, nawet ten używany. W jego interesie jest więc ujawnienie wszelkich wad przedmiotu umowy, o których wie.

Dokument potwierdzający transakcję najlepiej przygotować w oparciu o wzór umowy kupna sprzedaży silnika, który dobrze zabezpiecza interes kupującego i sprzedającego. Sprzedawca może wykorzystać takie pismo, aby udzielić kupującemu dodatkowej gwarancji – tak zwanej gwarancji rozruchowej na silnik. Nie ma jednak takiego obowiązku.

Jak każda umowa kupna sprzedaży, również umowa kupna sprzedaży silnika uwzględnia przede wszystkim dane stron umowy, dane przedmiotu umowy, cenę zakupu, a także sposób i termin płatności. Dokument stanowi podstawę ewentualnych roszczeń z tytułu rękojmi, obowiązującej przez jeden rok od dnia zawarcia transakcji. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży silnika pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak wygląda umowa kupna sprzedaży silnika? Silnik, podobnie jak inne części pojazdu, który nie nadaje się już do użytku, może zostać sprzedany jako część zamienna używana. Taką transakcję warto jednak bardzo dobrze udokumentować, ponieważ w trakcie użytkowania silnika z drugiej ręki na jaw mogą wyjść przeróżne usterki, będące podstawą ewentualnej reklamacji. 

Umowa kupna sprzedaży silnika w formie pisemnej pełni rolę dowodową i zabezpiecza interes obu stron transakcji. Jej zawarcie daje kupującemu możliwość ubiegania się o naprawę, wymianę lub zwrot kosztów w przypadku ujawnienia wady fizycznej lub prawnej przedmiotu na podstawie przepisów dotyczących rękojmi.

W przypadku rzeczy używanych obejmuje ona okres jednego roku od dnia sprzedaży.

W umowie kupna sprzedaży silnika należy uwzględnić między innymi dane stron i dane przedmiotu transakcji oraz ustaloną cenę wraz z terminem i formą płatności. Poza tym, kupujący i sprzedający mogą ująć w niej również odpowiednie oświadczenia, jak oświadczenie sprzedającego, że silnik działa i jest w pełni sprawny.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży silnika wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-silnika-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży silnika wzór PDF DOC
17