Umowa kupna sprzedaży motocykla – współwłaściciel wzór PDF DOC

17 

Chociaż umowę kupna sprzedaży można zawrzeć nawet w formie ustnej, to w przypadku sprzedaży pojazdów zawsze zaleca się zachować formę pisemną umowy dla celów dowodowych. Umowa kupna sprzedaży motocykla będzie niezbędna w celu zarejestrowania pojazdu czy wykupienia dla niego polisy OC.

Jeśli pojazd ma więcej niż jednego właściciela, należy uzyskać jego zgodę na sprzedaż i ująć w umowie jej potwierdzenie. Można dopełnić tego obowiązku, wykorzystując wzór umowy kupna sprzedaży motocykla ze współwłaścicielem. 

Kiedy pojazd ma więcej niż jednego właściciela, do sprzedaży niezbędne jest uzyskanie zgody wszystkich współwłaścicieli, ponieważ sprzedaż wykracza poza zakres zwykłego zarządu rzeczą. Taka zgoda może zostać wyrażona osobno, za pomocą oświadczenia woli. Można też uwzględnić ją w treści umowy kupna sprzedaży motocykla ze współwłaścicielem.

Nieuwzględnienie zgody współwłaściciela w umowie sprawia, że dokument jest nieważny w świetle prawa. W interesie obu stron transakcji jest więc zawarcie umowy kupna sprzedaży motocykla ze współwłaścicielem. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży motocykla ze współwłaścicielem pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak powinna wyglądać umowa kupna sprzedaży motocykla ze współwłaścicielem? Współwłasność pojazdu to atrakcyjne rozwiązanie, kiedy młody kierowca chce korzystać ze zniżek na OC kierowcy bardziej doświadczonego.

Warto pamiętać, że w przypadku takiej transakcji w umowie kupna sprzedaży muszą pojawić się dane dwóch właścicieli, czyli dwóch kupujących. Będą one ujawnione również w dowodzie rejestracyjnym. 

Podobnie wygląda sytuacja, kiedy właściciele decydują się na sprzedaż wspólnego motocykla. Ich dane powinny widnieć wtedy w miejscu przeznaczonym na dane sprzedającego.

Co ważne, żaden z nich nie może sprzedać pojazdu bez zgody drugiego – ma prawo zarządzać swobodnie jedynie swoją częścią udziałów we współwłasności. 

Zawarcie umowy kupna sprzedaży motocykla ze współwłaścicielem w każdym przypadku będzie wiązało się z formalnościami, które nabywca pojazdu powinien załatwić w wydziale komunikacji w okresie do 30 dni od dnia podpisania dokumentu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży motocykla – współwłaściciel wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-motocykla-wspolwlasciciel-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży motocykla - współwłaściciel wzór PDF DOC
17