Umowa kupna sprzedaży samochodu – dwóch kupujących wzór PDF DOC

17 

W transakcji kupna sprzedaży samochodu może pojawić się dwóch lub więcej kupujących. Nabyty wtedy pojazd stanowi przedmiot współwłasności. Umowa kupna sprzedaży samochodu dwóch kupujących znajduje zastosowanie między innymi w przypadku, kiedy pojazd nabywa para lub młody kierowca ze swoim rodzicem – doświadczony kierowca może podzielić się z dzieckiem swoimi zniżkami na polisę OC. 

Do przygotowania dowodu transakcji między współwłaścicielami a sprzedającym warto wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu dwóch kupujących.

Druk uwzględnia dane osobowe każdego współwłaściciela (nabywcy), dane sprzedającego, dane pojazdu oraz jego cenę i dodatkowe oświadczenia dotyczące stanu technicznego pojazdu. W umowie można określić też sposób płatności czy termin przekazania pojazdu nowym właścicielom.

Aby umowa kupna sprzedaży samochodu z dwoma kupującymi była ważna, trzeba sporządzić ją w co najmniej dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Na każdym z nich muszą znaleźć się dane stron transakcji – kupujących i sprzedającego.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu z dwoma kupującymi pobierzesz poniżej:

Opis
Opinie (0)

Wielu kierowców – zwłaszcza kierowców młodych – decyduje się na współwłasność pojazdu ze względu na to, iż mogą wtedy korzystać ze zniżek na OC wypracowanych przez kierowców bardziej doświadczonych.

Zawierając umowę kupna sprzedaży z dwoma kupującymi, należy pamiętać o umieszczeniu w niej danych jednego i drugiego współwłaściciela.

Z takim dokumentem współwłaściciele powinni udać się do wydziału komunikacji celem zarejestrowania pojazdu i ujawnienia ich danych osobowych w dowodzie rejestracyjnym.

Poza danymi osobowymi dwóch kupujących, w umowie kupna sprzedaży samochodu muszą pojawić się również: opis przedmiotu umowy, data i miejsce transakcji, cena zakupu, termin i forma płatności oraz sposób i data przekazania przedmiotu umowy. 

Warto pamiętać, że auto będące przedmiotem współwłasności nie może później zostać sprzedane bez zgody wszystkich współwłaścicieli. Współwłaściciele mogą zarządzać swobodnie jedynie swoją częścią udziałów we współwłasności. Jeżeli zaś chcą doprowadzić do zniesienia współwłasności, mogą sprzedać te udziały wspólnie osobie trzeciej lub sobie nawzajem.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży samochodu – dwóch kupujących wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-dwoch-kupujacych-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży samochodu - dwóch kupujących wzór PDF DOC
17