Umowa kupna sprzedaży quada wzór PDF DOC

17 

Quady rejestruje się tak samo, jak samochody czy motocykle. Jeśli dochodzi więc do transakcji kupna sprzedaży takiego pojazdu, należy udokumentować ją za pomocą odpowiedniej umowy w formie pisemnej.

Umowa kupna sprzedaży quada pełni rolę dowodową. Pozwala dopełnić formalności w wydziale komunikacji, kupić polisę OC u ubezpieczyciela czy odprowadzić odpowiedni podatek PCC do urzędu skarbowego. Dokument można przygotować w oparciu o gotowy wzór umowy kupna sprzedaży quada, który dobrze zabezpiecza interes kupującego i sprzedającego. 

Umowa kupna sprzedaży quada musi zawierać dane osobowe stron transakcji, dane dotyczące przedmiotu umowy, ceny i sposobu dokonania płatności, a także terminu i sposobu przekazania przedmiotu umowy nabywcy. Druk przygotowuje się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron. 

Co ważne, w umowie kupna sprzedaży quada powinny pojawić się też zapisy dotyczące stanu technicznego pojazdu, czyli oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym quada oraz oświadczenie sprzedającego o nie zatajeniu wad pojazdu. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży quada pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać umowę kupna sprzedaży quada? Dokument tego typu jest niezbędny w celu uregulowania formalności związanych z transakcją nabycia pojazdu, w tym przede wszystkim z dokonaniem jego rejestracji w wydziale komunikacji. 

Umowa kupna sprzedaży quada musi zawierać takie elementy jak: data transakcji, dane stron, opis przedmiotu umowy, cena sprzedaży, forma i termin płatności czy sposób oraz termin odbioru przedmiotu transakcji.

W umowie zazwyczaj uwzględnia się również oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym pojazdu oraz oświadczenie sprzedającego, dotyczące stanu prawnego quada. 

Z umową kupna sprzedaży nabywca powinien udać się do wydziału komunikacji w terminie do 30 dni. Warto pamiętać, że zawarcie umowy cywilnoprawnej wiąże się także z obowiązkiem uiszczenia podatku PCC do urzędu skarbowego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży quada wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-quada-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży quada wzór PDF DOC
17