Umowa kupna sprzedaży łodzi wzór PDF DOC

17 

Chociaż nie wszystkie łodzie tego wymagają, każdy rodzaj jednostki pływającej można zarejestrować w Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego. Aby tego dokonać potrzebna jest jednak umowa kupna sprzedaży łodzi w formie pisemnej. Dokument warto przygotować również wtedy, kiedy obowiązek rejestracji danej łodzi nie dotyczy – ponieważ pełni on istotną rolę dowodową. 

Jak każda umowa kupna sprzedaży, umowa kupna sprzedaży łodzi nie może obyć się bez trzech głównych elementów: danych sprzedającego, danych kupującego i danych przedmiotu umowy.

Zasadniczo, dokument potwierdzający transakcję powinien informować także o stanie technicznym przedmiotu umowy, o ustalonej cenie, sposobie i terminie jej płatności, a także o terminie i sposobie przekazania zakupionej łodzi nabywcy. 

Pisemna umowa kupna sprzedaży łodzi stanowi podstawę ewentualnej reklamacji. Pozwala kupującemu korzystać z przepisów dotyczących rękojmi, na przykład w sytuacji, kiedy ujawnione zostaną wady przedmiotu umowy. Chroni jednak interesy obu stron.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży łodzi pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak przygotować umowę kupna sprzedaży łodzi? Ponieważ takich umów nie zawiera się na co dzień, wiele osób nie wie, jakie elementy należy uwzględnić w dokumencie, który stanowi dowód na dokonanie transakcji kupna sprzedaży tego typu przedmiotu.

Warto pamiętać więc, że bez względu na rodzaj sprzedawanej rzeczy, umowa kupna sprzedaży zawsze powinna uwzględniać w swojej treści dane stron, datę i miejsce transakcji oraz opis przedmiotu umowy. 

W umowie kupna sprzedaży łodzi należy ująć cenę sprzedaży łodzi, wraz z formą i terminem płatności. Strony powinny zawrzeć w niej również termin i sposób odbioru/przekazania przedmiotu umowy. Istotnym elementem dokumentu będzie także opis stanu technicznego łodzi i oświadczenie kupującego o zapoznaniu się z nim oraz o braku zastrzeżeń.

Warto wiedzieć, że bez względu na to, czy jednostka pływająca musi zostać zarejestrowana w Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego, czy też nie – transakcję jej kupna i sprzedaży należy udokumentować.

Umowa na piśmie pełni bowiem istotną rolę dowodową, zwłaszcza w obliczu ewentualnego zgłoszenia reklamacyjnego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży łodzi wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-lodzi-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży łodzi wzór PDF DOC
17