Umowa rezerwacyjna samochodu – wzór PDF DOC

17 

Rezerwacja samochodu, polegająca na zawarciu umowy, nie jest dla stron prawnie wiążąca, ale można dodatkowo zabezpieczyć jej wykonanie zaliczką lub zadatkiem. Umowa rezerwacyjna samochodu znajduje zastosowanie w sytuacji, kiedy strony nie mogą w danym momencie zawrzeć umowy kupna sprzedaży, na przykład z powodu braku wystarczających środków finansowych.

Umowa rezerwacyjna samochodu skutkuje wyłączeniem auta ze sprzedaży na określony czas. W tym okresie kupujący może zgromadzić potrzebne na zakup środki lub po prostu przemyśleć swoją decyzję. Niewywiązanie się z zawartej umowy nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, chyba że umowa była uwarunkowana wpłatą zadatku.

Do przygotowania czystej umowy rezerwacyjnej – bez elementów umowy przedwstępnej – warto wykorzystać wzór umowy rezerwacyjnej samochodu, który określa dane stron, dane przedmiotu umowy oraz termin obowiązywania umowy. Należy pamiętać, że wskazanie w dokumencie takich informacji jak planowany termin zawarcia umowy przyrzeczonej, sprawi, że umowa zacznie nosić znamiona umowy rezerwacyjnej. 

Gotowy wzór umowy rezerwacyjnej samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Zakup samochodu to spory wydatek, dlatego wiele osób decyduje się na zawarcie umowy rezerwacyjnej przed dokonaniem transakcji kupna-sprzedaży.

Umowa rezerwacyjna pozwala upewnić się, że sprzedawca na określony czas wyłączy ofertę sprzedaży, dzięki czemu kupujący będzie miał szansę pozyskać środki na zakup czy też upewnić się co do podjętej decyzji. 

Warto pamiętać, że umowa rezerwacyjna samochodu nie wiąże się z przeniesieniem prawa własności pojazdu i nie zobowiązuje stron do zawarcia umowy docelowej, jeśli nie zawiera elementów umowy przedwstępnej. Można jednak dodatkowo zabezpieczyć jej wykonanie za pomocą opłaty rezerwacyjnej, jak zaliczka czy zadatek. 

Chociaż rezerwacji da się dokonać nawet ustnie, warto dopilnować zawarcia umowy rezerwacyjnej samochodu w formie zwykłej pisemnej. Dokument powinien uwzględniać dane stron, dane pojazdu oraz termin obowiązywania rezerwacji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna samochodu – wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-rezerwacyjna-samochodu-wzor-pdf-doc
Umowa rezerwacyjna samochodu - wzór PDF DOC
17