Umowa rezerwacyjna najmu mieszkania WZÓR

17 

Jak napisać umowę rezerwacyjną najmu mieszkania? Umowa rezerwacyjna to dokument, w którym wynajmujący zobowiązuje się do wstępnego zarezerwowania mieszkania dla danego najemcy. Wyróżnia się dwa typy takiej umowy: umowa rezerwacyjna bez elementów umowy przedwstępnej lub z tymi elementami. Pierwsza nie obliguje stron do zawarcia właściwej umowy najmu i może być zerwana w każdej chwili. Druga jest związana z deklaracją najmu w późniejszym terminie, przez co trudniej się z niej wycofać.

Umowa rezerwacyjna musi zostać zawarta na piśmie. Powinny się w niej znaleźć takie elementy jak: miejsce i data podpisania; strony umowy; opis przedmiotu umowy; wskazanie rodzaju najmu; czas rezerwacji; planowana data zawarcia właściwej umowy najmu (przy umowie z elementami umowy przedwstępnej); prawa i obowiązki każdej ze stron; wysokość opłaty rezerwacyjnej (jeżeli zostanie przewidziana), sposób jej uregulowania przez przyszłego lokatora i warunki zwrotu najemcy lub zatrzymania przez wynajmującego; data, kiedy najemca może wprowadzić się do mieszkania; wysokość przyszłego czynszu i sposób jego zapłaty oraz forma rozliczania innych opłat.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej najmu mieszkania, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna najmu mieszkania WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-rezerwacyjna-najmu-mieszkania-wzor
Umowa rezerwacyjna najmu mieszkania WZÓR
17