Umowa najmu z Ukraińcem wzór

17 

Jak napisać umowę najmu z Ukraińcem? Wynajmowanie mieszkania Ukraińcom przebiega na tych samych zasadach jak wówczas, gdy przyszłymi lokatorami mają być rodacy. W przypadku udostępniania lokalu obcokrajowcom warto jednak wcześniej dokładnie zweryfikować ich tożsamość oraz upewnić się, że przebywają w Polsce legalnie. Warto też zadbać, by umowa najmu została sporządzona w języku zrozumiałym dla obu stron lub w dwóch wersjach językowych.

Najem z Ukraińcem może przybierać formę zarówno tradycyjnego, jak i okazjonalnego. Wybierając drugą opcję, należy pamiętać, że wiąże się ona ze zobowiązaniem najemcy do poddania się obowiązkowi egzekucji (w formie aktu notarialnego). Wymaga też złożenia przez lokatora oświadczenia, w którym wskaże mieszkanie zastępcze, do którego przeprowadzi się w razie konieczności egzekucji, co w omawianej sytuacji może być problematyczne.

Sama umowa najmu z Ukraińcem musi zawierać wszystkie typowe elementy takiego kontraktu, tj.: datę i miejsce zawarcia; oznaczenie stron; wskazanie przedmiotu umowy; określenie wysokości czynszu oraz terminu i sposobu jego zapłaty; podanie metody rozliczenia opłat; sprecyzowanie czasu obowiązywania umowy oraz warunków jej rozwiązania; przywołanie praw i obowiązków stron; ewentualne zapisy dodatkowe odnoszące się do kwestii kaucji czy kar umownych; podpisy stron.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy najmu z Ukraińcem, który pobierzesz poniżej:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

Umowa najmu pokoju, domu czy mieszkania zawierana z obcokrajowcem powinna być umową dwujęzyczną. Należy bowiem sporządzić ją w taki sposób, aby każdy zapis był zrozumiały zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy.

Strony umowy najmu muszą mieć świadomość swoich praw i obowiązków – w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że w ich relacjach pojawi się wiele kwestii spornych.

Umowa najmu z Ukraińcem najczęściej sporządzana jest zatem po polsku i po ukraińsku, po polsku i po rosyjsku czy po polsku i po angielsku.

W jej treści należy natomiast ująć takie same elementy, jak ma to miejsce w przypadku każdej innej umowy najmu zwykłego, czyli dane stron umowy, określenie przedmiotu umowy czy wysokości czynszu wraz z terminem płatności.

W umowie najmu warto zastrzec też zakaz podnajmowania lokalu osobom trzecim. Dokument można uzupełnić protokołem zdawczo odbiorczym mieszkania.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu z Ukraińcem wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-najmu-z-ukraincem-wzor
Umowa najmu z Ukraińcem wzór
17