Umowa najmu współwłaściciele wzór

17 

Jak napisać umowę najmu mieszkania, do którego prawa mają współwłaściciele? W świetle art. 199 Kodeksu cywilnego dopuszczalne jest, aby umowę najmu – jako wynajmujący – zawarł jeden tylko ze współwłaścicieli danej rzeczy, o ile następuje to za zgodą wszystkich pozostałych współwłaścicieli.

Umowa najmu nieruchomości wspólnej nie odbiega od tej podpisywanej w przypadku, gdy prawa własności do mieszkania przysługują jednej osobie. Dokumenty będą różnić się jedynie liczbą wynajmujących i podpisów – o ile w zawieraniu umowy uczestniczą wszyscy współwłaściciele – lub liczbą załączników (zgody nieobecnych współwłaścicieli).

Poza tym w piśmie powinny znaleźć się standardowe elementy, tj. data i miejsce sporządzenia, dane i podpis najemcy, opis przedmiotu najmu, wskazanie obowiązków stron, okres obowiązywania umowy, informacja o wysokości czynszu i sposobie rozliczania opłat, wskazanie sposobu i terminu zapłaty czynszu, warunki wypowiedzenia umowy oraz ewentualne postanowienia dodatkowe, np. odnoszące się do kaucji.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy najmu mieszkania, do którego prawa mają współwłaściciele. Pobierzesz go poniżej:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu współwłaściciele wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-najmu-wspolwlasciciele-wzor
Umowa najmu współwłaściciele wzór
17