Umowa najmu powierzchni magazynowej – wzór

17 

Umowa najmu powierzchni magazynowej w szczególny sposób powinna odnosić się do kwestii związanych z ubezpieczeniem rzeczy przechowywanych w magazynie. Dokument musi określać także dokładne warunki korzystania z przedmiotu umowy, aby skutecznie zabezpieczać interesy obu stron. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy najmu powierzchni magazynowej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinna zawierać umowa najmu powierzchni magazynowej?

Umowa najmu jest umową cywilnoprawną, w której zapisach strony powinny dokładnie uregulować warunki łączącego je stosunku najmu. W przypadku braku takich zapisów zastosowanie znajdą bowiem przepisy prawa powszechnego, które mogą okazać się mniej korzystne dla najemcy i wynajmującego.

Z tego względu do opracowania umowy warto zastosować gotowy wzór umowy najmu powierzchni magazynowej. Druk uwzględnia:

  • datę zawarcia umowy,
  • oznaczenie przedmiotu umowy,
  • dane stron,
  • oznaczenie czasu trwania umowy,
  • warunki wypowiedzenia umowy,
  • oznaczenie wysokości czynszu, terminu i sposobu płatności. 

Wypełniając wzór dokumentu, należy pamiętać o dokładnym oznaczeniu przedmiotu umowy, czyli między innymi o wskazaniu adresu powierzchni magazynowej oraz o opisaniu jej wielkości. Jeśli zaś chodzi o opłaty, jakie w ramach najmu powinien ponosić najemca, to należy uwzględnić w ich nie tylko czynsz, ale również opłaty eksploatacyjne.

Jak zostało wspomniane, najemca z reguły musi także samodzielnie ubezpieczyć przedmioty przechowywane w magazynie – ubezpieczenie samego magazynu nie będzie ich obejmowało. 

Jakie prawa i obowiązki mają strony stosunku najmu powierzchni magazynowej?

Wzór przykładowej umowy najmu powierzchni magazynowej pozwala bardzo dobrze zabezpieczyć interesy stron poprzez precyzyjne uregulowanie warunków łączącego je stosunku najmu. W umowie należy odnieść się bowiem nie tylko do podstawowych praw i obowiązków stron, ale również do kwestii związanych z ewentualnymi karami za nieprzestrzeganie zapisów kontraktu.

Zabezpieczeniem interesu wynajmującego w umowie będzie między innymi kaucja zwrotna oraz kara umowna, natomiast zabezpieczeniem interesu najemcy brak możliwości wypowiedzenia umowy najmu w trybie natychmiastowym bez ważnego powodu.

Przykładowa umowa najmu powierzchni magazynowej jako obowiązki najemcy wylicza przede wszystkim korzystanie z przedmiotu najmu zgodnie z jego przeznaczeniem, czy konieczność terminowego regulowania opłat.

Z kolei obowiązkiem wynajmującego jest udostępnienie przedmiotu umowy najemcy na czas określony w umowie oraz ponoszenie odpowiedzialności za ukryte wady przedmiotu umowy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu powierzchni magazynowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-najmu-powierzchni-magazynowej-wzor
Umowa najmu powierzchni magazynowej - wzór
17