Umowa najmu lokalu mieszkalnego wzór

17 

Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego umowa najmu lokalu mieszkalnego jest dokumentem, przez który wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy mieszkanie do używania, a najemca – do opłacania w zamian czynszu w umówionej wysokości.

W przeciwieństwie do najmu okazjonalnego czy instytucjonalnego może ona zostać zawarta między stronami zarówno na czas nieoznaczony, jak i oznaczony. W przypadku, gdy umowa najmu jest zawierana na okres dłuższy niż rok, powinna zostać sporządzona na piśmie – w razie niedotrzymania tej zasady będzie poczytywana za umowę na czas nieokreślony.

Umowa najmu mieszkania powinna składać się z elementów takich jak: data i miejsce zawarcia, oznaczenie stron, czas obowiązywania, opis przedmiotu najmu, prawa i obowiązki każdej ze stron, wysokość i sposób zapłaty czynszu oraz pozostałych opłat, sposób rozwiązania umowy, informacja o ewentualnej możliwości podnajmu mieszkania oraz podpisy stron.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy najmu lokalu mieszkalnego, który pobierzesz poniżej:

Kategorii ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu lokalu mieszkalnego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-najmu-lokalu-mieszkalnego-wzor
Umowa najmu lokalu mieszkalnego wzór
17