Umowa na sprzątanie domu – wzór

17 

Umowa na sprzątanie domu jest umową o świadczenie usług, pochodną umowy zlecenia. Należy bardzo dokładnie określić w niej prawa i obowiązki stron, w tym między innymi zakres sprzątania oraz oczekiwaną jakość świadczenia usługi. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – wzór umowy na sprzątanie domu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy należy uwzględnić w umowie na sprzątanie domu?

Przykładowa umowa na sprzątanie domu, jak każda umowa zlecenie, powinna zawierać:

 • dane stron umowy,
 • termin obowiązywania umowy,
 • wysokość wynagrodzenia i sposób jego naliczania,
 • termin i formę płatności,
 • opis praw i obowiązków stron,
 • warunki wypowiedzenia umowy.

Do przygotowania takiego dokumentu, warto użyć gotowego do wypełnienia wzoru umowy na sprzątanie domu. Druk uwzględnia wszystkie wymienione wyżej elementy formalne, a także propozycje warunków współpracy z podmiotem oferującym usługę sprzątania.

Jakie kwestie warto uregulować w umowie na sprzątanie domu?

Jak zostało wspomniane, druk przykładowej umowy na sprzątanie domu pozwala doprecyzować warunki świadczenia takiej usługi. Dzięki temu strony znają swoje oczekiwania, co pozwala im uniknąć konfliktów i nieporozumień. W umowie na sprzątanie domu warto określić:

 • zakres sprzątania – wskazać konkretne pomieszczenia,
 • zakres prac – zamiatanie, odkurzanie, mycie na mokro, itp.
 • termin i czas wykonywania prac oraz ich częstotliwość, np. odkurzanie dwa razy w tygodniu, mycie okien raz na dwa tygodnie, praca przez dwie godziny dziennie i tak dalej,
 • sposób świadczenia usługi sprzątania – dozwolone/preferowane techniki, akcesoria, detergenty (szczególnie ważne przy czyszczeniu materiałów delikatnych, wymagających odpowiedniej pielęgnacji),
 • sposób rozliczania się stron – zwykle stawka godzinowa z uwzględnieniem zakresu prac, jakie usługodawca powinien w tym czasie wykonać. 

Umowa na sprzątanie może określać również, kto jest odpowiedzialny za zakup akcesoriów i detergentów niezbędnych do realizacji zleconych prac oraz jak rozpatrywana będzie kwestia ewentualnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone w procesie sprzątania.

Umowa na sprzątanie domu może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony. Z reguły, taką umowę da się wypowiedzieć z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Rozwiązanie umowy w takim trybie nie wymaga uzasadnienia. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa na sprzątanie domu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-na-sprzatanie-domu-wzor
Umowa na sprzątanie domu - wzór
17