Umowa kupna sprzedaży skutera wzór PDF DOC

17 

Kupno-sprzedaż każdego rodzaju pojazdu wymaga sporządzenia umowy, która będzie pełniła rolę dowodową. Umowa kupna sprzedaży skutera ma zabezpieczać interes stron i umożliwiać dopełnienie formalności w wydziale komunikacji, u ubezpieczyciela czy w urzędzie skarbowym.

Dowód transakcji można przygotować w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży skutera. Pismo uwzględnia między innymi dane kupującego, dane sprzedającego, dane przedmiotu umowy i ustaloną cenę zakupu. Znalazły się w nim także oświadczenia kupującego i sprzedającego dotyczące zapoznania się ze stanem technicznym pojazdu i brakiem wad utajonych.

Należy pamiętać, że umowa kupna sprzedaży skutera powinna zostać zawarta w dwóch identycznie brzmiących egzemplarzach. Dokumenty muszą także zostać podpisane przez obie strony transakcji.

Umowa kupna sprzedaży pełni nie tylko rolę dowodową, ale jest też podstawą zgłaszania ewentualnej reklamacji z tytułu rękojmi, dlatego zawsze korzystniej jest zawierać ją w formie pisemnej niż w formie ustnej, która również jest dopuszczalna.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży skutera pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Transakcja kupna sprzedaży skutera powinna zostać udokumentowana za pomocą umowy w zwykłej formie pisemnej. Dokument uwzględnia między innymi datę i miejsce dokonania zakupu pojazdu. Stanowi też podstawę rozliczenia się z fiskusem czy zarejestrowania skutera w wydziale komunikacji.

Przygotowując umowę kupna sprzedaży skutera, należy dopilnować uwzględnienia w niej między innymi danych stron, czyli kupującego i sprzedającego oraz dokładnego opisu przedmiotu umowy, czyli samego skutera.

Poza tym dokument powinien zawierać informacje na temat ceny sprzedaży, formy i terminu płatności oraz terminu i sposobu wydania przedmiotu umowy. 

Co ważne, po zawarciu umowy kupna sprzedaży skutera nabywca ma obowiązek zarejestrować na siebie pojazd w wydziale komunikacji i odprowadzić podatek PCC do urzędu skarbowego. Może również zawrzeć nową umowę z ubezpieczycielem. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży skutera wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-skutera-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży skutera wzór PDF DOC
17