Umowa kupna sprzedaży skutera wodnego wzór PDF DOC

17 

Skuter wodny podlega rejestracji, jeśli posiada napęd o mocy co najmniej 15 kW. Również w przypadku maszyn słabszych zawierając umowę kupna sprzedaży, warto zachować jednak formę pisemną dla celów dowodowych. Umowa kupna sprzedaży skutera wodnego zabezpiecza bowiem interes obu stron transakcji i chroni je przed nieuzasadnionymi roszczeniami strony przeciwnej. 

Dokument potwierdzający zbycie skutera wodnego najłatwiej jest przygotować w oparciu o wzór umowy kupna sprzedaży skutera wodnego. Druk uwzględnia między innymi dane osobowe kupującego, dane sprzedającego i dane na temat samego skutera. Powinien wskazywać też na wysokość ustalonej ceny sprzedaży, sposób i termin płatności oraz termin przekazania skutera nowemu właścicielowi.

Warto pamiętać, że umowę kupna sprzedaży skutera wodnego sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Dokument stanowi podstawę zgłaszania ewentualnych roszczeń reklamacyjnych z tytułu rękojmi, która w przypadku rzeczy używanych obowiązuje przez rok od dnia nabycia.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży skutera wodnego pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Czy transakcja kupna sprzedaży skutera wodnego wymaga sporządzenia umowy? Skutery wodne nie zawsze objęte są obowiązkiem rejestracji. Dotyczy on tych modeli, które posiadają napęd o mocy co najmniej 15 kW.

Niemniej jednak w momencie dokonywania takiej transakcji zawsze warto dopilnować zawarcia umowy, która będzie pełniła istotną rolę dowodową w momencie wykrycia ewentualnej wady fizycznej lub prawnej zakupionego skutera wodnego. 

Umowa kupna sprzedaży uwzględnia takie informacje jak dane stron, dane przedmiotu umowy, cena sprzedaży czy termin i forma płatności.

Często ujmuje się w niej także opis stanu technicznego sprzedawanej rzeczy, oświadczenie o jej stanie prawnym czy zapisy o dodatkowej gwarancji udzielonej przez sprzedającego. W interesie sprzedawcy jest natomiast zawarcie w umowie oświadczenia kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym skutera. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży skutera wodnego wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-skutera-wodnego-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży skutera wodnego wzór PDF DOC
17