17 zł
Skuter wodny podlega rejestracji, jeśli posiada napęd o mocy co najmniej 15 kW. Również w przypadku maszyn słabszych zawierając umowę kupna sprzedaży, warto zachować jednak formę pisemną dla celów dowodowych. Umowa kupna sprzedaży skutera wodnego zabezpiecza bowiem interes obu stron transakcji i chroni je przed nieuzasadnionymi roszczeniami strony przeciwnej.
Dokument potwierdzający zbycie skutera wodnego najłatwiej jest przygotować w oparciu o wzór umowy kupna sprzedaży skutera wodnego. Druk uwzględnia między innymi dane osobowe kupującego, dane sprzedającego i dane na temat samego skutera. Powinien wskazywać też na wysokość ustalonej ceny sprzedaży, sposób i termin płatności oraz termin przekazania skutera nowemu właścicielowi.
Warto pamiętać, że umowę kupna sprzedaży skutera wodnego sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Dokument stanowi podstawę zgłaszania ewentualnych roszczeń reklamacyjnych z tytułu rękojmi, która w przypadku rzeczy używanych obowiązuje przez rok od dnia nabycia.
Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży skutera wodnego pobierzesz poniżej:
Czy transakcja kupna sprzedaży skutera wodnego wymaga sporządzenia umowy? Skutery wodne nie zawsze objęte są obowiązkiem rejestracji. Dotyczy on tych modeli, które posiadają napęd o mocy co najmniej 15 kW.
Niemniej jednak w momencie dokonywania takiej transakcji zawsze warto dopilnować zawarcia umowy, która będzie pełniła istotną rolę dowodową w momencie wykrycia ewentualnej wady fizycznej lub prawnej zakupionego skutera wodnego.
Umowa kupna sprzedaży uwzględnia takie informacje jak dane stron, dane przedmiotu umowy, cena sprzedaży czy termin i forma płatności.
Często ujmuje się w niej także opis stanu technicznego sprzedawanej rzeczy, oświadczenie o jej stanie prawnym czy zapisy o dodatkowej gwarancji udzielonej przez sprzedającego. W interesie sprzedawcy jest natomiast zawarcie w umowie oświadczenia kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym skutera.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.