Umowa kupna sprzedaży samochodu z godzina wzór PDF DOC

17 

Posiadanie samochodu wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego również sprzedając taki pojazd warto pamiętać o zabezpieczeniu się na wypadek, gdyby nowy właściciel auta doprowadził na przykład do kolizji lub złamał przepisy ruchu drogowego. W tym celu można zawrzeć pisemną umowę kupna sprzedaży samochodu z godziną, w której zostanie określony dokładny termin przekazania pojazdu nowemu właścicielowi.

Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu z godziną skutecznie zabezpiecza sprzedającego przed ewentualnymi konsekwencjami działań dokonanych przez nabywcę. Uwzględnia nie tylko datę, ale też godzinę transakcji i pozostałe niezbędne elementy takiej umowy, jak dane stron, cenę przedmiotu umowy czy formę płatności. 

Pisemna umowa kupna sprzedaży samochodu z godziną znajduje takie samo zastosowanie, jak inne umowy kupna sprzedaży pojazdów. Może zostać wykorzystana w wydziale komunikacji podczas procedury rejestracji/wyrejestrowania pojazdu, a także jako podstawa rozliczenia podatku PCC z fiskusem. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu z godziną pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać umowę kupna sprzedaży samochodu z godziną? Umowa kupna sprzedaży samochodu powinna być bardzo precyzyjna i szczegółowa.

Wiele osób dąży do tego, aby zawrzeć w niej nie tylko datę sprzedaży i wydania pojazdu nabywcy, ale nawet godzinę dokonania takiej transakcji ze względu na fakt, że kupujący przemieszczając się nowo nabytym pojazdem może popełnić wykroczenie – przekroczyć dozwoloną prędkość jazdy, co zostanie uchwycone przez fotoradar. 

Jeśli umowa kupna sprzedaży samochodu uwzględnia godzinę transakcji, sprzedający może w prosty sposób udowodnić, że to nie on jest odpowiedzialny za złamanie przepisów. Tak szczegółowa umowa bardzo dobrze chroni zatem przede wszystkim interes sprzedającego samochód. 

Poza tym, dodatkowym elementem, umowa kupna sprzedaży samochodu z godziną musi uwzględniać dane stron transakcji, dane przedmiotu umowy czy ustaloną cenę sprzedaży. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży samochodu z godzina wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-z-godzina-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży samochodu z godzina wzór PDF DOC
17