Umowa kupna sprzedaży samochodu – dwóch sprzedających wzór PDF DOC

17 

Kiedy auto ma więcej niż jednego właściciela, umowa kupna sprzedaży samochodu będzie uwzględniała dane kilku sprzedających. W przypadku współwłasności zastosowanie znajduje więc wzór umowy kupna sprzedaży samochodu – dwóch sprzedających. Warto pamiętać bowiem, że niedozwolona jest sprzedaż pojazdu bez zgody drugiego współwłaściciela. 

O konieczności uzyskania zgody współwłaściciela na sprzedaż samochodu mówią przepisy dotyczące zarządu rzeczą wspólną. Zgodnie z ich treścią, do wykonania czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu – na przykład do sprzedaży rzeczy – potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli.

Zamiast uzyskiwać taką zgodę na piśmie w formie oświadczenia, można zawrzeć umowę kupna sprzedaży samochodu – dwóch sprzedających, która uwzględnia dane współwłaścicieli oraz ich podpisy. 

Pisemna umowa kupna sprzedaży samochodu – dwóch sprzedających zawiera takie same elementy, jak każda inna umowa kupna sprzedaży, czyli również dane kupującego, dane przedmiotu umowy czy ustaloną cenę. Dokument jest niezbędny do rejestracji/wyrejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji, do wykupienia polisy OC czy też do odprowadzenia należnego podatku PCC do urzędu skarbowego. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu – dwóch sprzedających pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Wspólnego samochodu żaden z jego właścicieli nie może sprzedać samodzielnie. Współwłaściciele mogą zarządzać swobodnie swoimi udziałami we współwłasności, jednak aby dokonać sprzedaży pojazdu, niezbędna jest zgoda każdego z nich. Umowę kupna sprzedaży samochodu, który posiada więcej niż jednego właściciela, kupujący zawiera zatem z co najmniej dwoma sprzedającymi. 

Umowa kupna sprzedaży samochodu dwóch sprzedających uwzględnia dane współwłaścicieli i dane nabywcy, a także precyzyjny opis przedmiotu umowy, czyli samochodu. Konieczne jest ujęcie w niej dokładnej ceny pojazdu, terminu i sposobu uregulowania płatności oraz metody i terminu odbioru przedmiotu umowy. 

Co ważne, umowa kupna sprzedaży samochodu pełni rolę dowodową i jest niezbędna do przerejestrowania pojazdu czy odprowadzenia podatku PCC do urzędu skarbowego. Na jej podstawie nabywca auta może również wypowiedzieć umowę z dotychczasowym ubezpieczycielem. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży samochodu – dwóch sprzedających wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-dwoch-sprzedajacych-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży samochodu - dwóch sprzedających wzór PDF DOC
17