Umowa kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej wzór PDF DOC

17 

Przyczepa podłodziowa – do przewozu łodzi – podlega obowiązkowej rejestracji. Natomiast w procesie rejestracji przyczepy w wydziale komunikacji niezbędna jest umowa kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej, czyli dowód dokonania transakcji, uwzględniający w swojej treści dane stron i dane przedmiotu umowy. 

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej, ponieważ druk zawiera wszystkie niezbędne elementy dla tego typu pism i pozwala odpowiednio zabezpieczyć interes obu stron transakcji.

W umowie należy uwzględnić nie tylko dane kupującego i sprzedającego, ale także cenę przedmiotu umowy, opis przedmiotu umowy czy formę płatności. 

Umowę kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej należy sporządzić w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Dokument będzie potrzebny do zarejestrowania/wyrejestrowania przyczepy, wykupienia polisy OC, a niekiedy także do poprawnego rozliczenia się z urzędem skarbowym. Warto pamiętać bowiem, że od umowy należy odprowadzić podatek PCC. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać umowę kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej? Przyczepa podłodziowa, czyli przyczepa do przewozu łodzi, z punktu widzenia transakcji kupna sprzedaży niewiele różni się od innych przyczep podlegających obowiązkowi rejestracji, np. od przyczepy kempingowej.

Taką przyczepę również należy zarejestrować w wydziale komunikacji i ubezpieczyć. Obowiązek ten spoczywa na nabywcy.

Umowa kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej powinna zawierać między innymi datę transakcji, dane stron, opis przedmiotu umowy i wysokość ustalonej ceny.

W dokumencie określa się też termin i formę płatności oraz sposób i termin odebrania przedmiotu umowy. Sprzedający oświadcza, że jest jedynym właścicielem przyczepy, a kupujący, że zapoznał się z jej stanem technicznym.

Pisemna umowa kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej będzie niezbędna nie tylko do jej zarejestrowania, ale również do rozliczenia się z urzędem skarbowym.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-przyczepy-podlodziowej-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży przyczepy podłodziowej wzór PDF DOC
17