Umowa kupna sprzedaży motocykla wzór PDF DOC

17 

Umowa kupna sprzedaży motocykla niczym nie różni się od każdej innej umowy kupna sprzedaży pojazdu. Należy zawrzeć ją w formie pisemnej, aby móc dopełnić formalności w wydziale komunikacji i odprowadzić należny podatek PCC.

Dokument najłatwiej sporządzić w oparciu o gotowy wzór umowy kupna sprzedaży motocykla, który wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami. Gotowy dokument przyda się również podczas załatwiania formalności u ubezpieczyciela.

Jak każda umowa kupna sprzedaży, również umowa kupna sprzedaży motocykla musi uwzględniać między innymi dane stron umowy, a także dane przedmiotu umowy – model, markę, rocznik, opis stanu technicznego. Kluczowe jest także ujęcie w niej ceny sprzedaży motocykla oraz sposobu i terminu płatności. 

Należy pamiętać, że umowa kupna sprzedaży motocykla pozwala kupującemu korzystać z przepisów dotyczących rękojmi nawet wtedy, kiedy motocykl jest pojazdem używanym. Oznacza to, że w przypadku ewentualnych wad ukrytych ma on prawo domagać się obniżenia ceny, zwrotu zapłaconej kwoty czy zwrotu kosztów naprawy.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży motocykla pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Umowę kupna sprzedaży motocykla strony zawierają w zwykłej formie pisemnej. Dokument powinien zostać przygotowany w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Konieczne jest uwzględnienie w nim takich elementów, jak dane stron, dane przedmiotu umowy, cena zakupu oraz termin i forma płatności. 

W umowie kupna sprzedaży motocykla mogą pojawić się także różne oświadczenia, na przykład oświadczenie kupującego, że zapoznał się on ze stanem technicznym pojazdu oraz oświadczenie sprzedającego, że jest on jedynym właścicielem motocykla.

Warto pamiętać, że zakup pojazdu wymaga dopełnienia pewnych formalności, dlatego transakcja tego typu zawsze powinna zostać udokumentowana. Z umową kupna sprzedaży nabywca motocykla musi udać się między innymi do wydziału komunikacji czy do urzędu skarbowego.

Fakt zakupu pojazdu może wiązać się również ze zmianą polisy ubezpieczeniowej – z wypowiedzeniem umowy dotychczasowemu ubezpieczycielowi i zawarciem umowy z inną, wybraną przez kupującego firmą.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży motocykla wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-motocykla-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży motocykla wzór PDF DOC
17